Uncategorized

Koszule zdobione

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była skrzętnie ukrywaną przed światem. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnu lub bawełny. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z biegiem lat stawiano jednak na umiar w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały zdobne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Z łatwością można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Zimą warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki Lavard panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom nasi klienci z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty marki Lavard.